Wystartowała rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

2022-05-17 7:07
Szkoła
Autor: zdj. ilustracyjne

W Bydgoszczy na zgłoszenia do kandydatów czeka w sumie 41 szkół. To licea ogólnokształcące, technika i szkoły branżowe. Nabór potrwa do 21 czerwca.

Wnioski o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej można składać od wczoraj (16.05). Nabór wniosków potrwa do 21 czerwca. Wyjątkiem są: szkoły ponadpodstawowe dwujęzyczne, oddziały dwujęzyczne, oddziały międzynarodowe, oddziały przygotowania wojskowego, oddziały wymagające od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz szkoły i oddziały prowadzące szkolenie sportowe. Do tych szkół nabór zakończy się już 31 maja.

Od 24 czerwca do 12 lipca trzeba będzie uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty. Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 19 lipca. Do 22 lipca zakwalifikowani kandydaci muszą potwierdzić chęć przyjęcia do danej szkoły, składając oryginał świadectwa ukończenia szkoły i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. Listy przyjętych kandydatów zostaną ogłoszone 25 lipca br. Miasto przygotowało łącznie miejsca w szkołach ponadpodstawowych dla ponad 4800 uczniów. Za wyjątkiem szkół i oddziałów specjalnych nabór odbywa się elektronicznie.