Zakończył się nabór tekstów do konkursu Aurora

2022-06-09 6:48
Teatr
Autor: brak danych

O Nagrodę Dramaturgiczną Miasta Bydgoszczy chce w tym roku walczyć aż 195 autorów. Pochodzą z 15 krajów. Finalistów poznamy pod koniec czerwca.

Nabór tekstów trwał do 15 maja. Wśród nadesłanych utworów znalazło się 107 dramatów w języku polskim, 33 w języku ukraińskim, 33 w języku rosyjskim i 22 w języku angielskim. Ich autorki i autorzy reprezentują w sumie 15 krajów: Serbię, Macedonię, Rumunię, Finlandię, Chorwację, Ukrainę, Azerbejdżan, Białoruś, Bośnię i Hercegowinę, Litwę, Kosowo, Kazachstan, Kirgistan, Gruzję oraz Polskę.

Jest to druga edycja konkursu. W pierwszym etapie czteroosobowe jury wybierze pięć finałowych tekstów. Następnie - pięcioosobowa kapituła wyłoni zwycięski tekst i przyzna Aurorę- Nagrodę Dramaturgiczną Miasta Bydgoszczy w wysokości 50 tysięcy złotych. Finałowe teksty zostaną zaprezentowane w formie szkiców scenicznych podczas XXI edycji Festiwalu Prapremier, który odbędzie się w Teatrze Polskim w Bydgoszczy od 14 do 29 października. Gala wręczenia nagrody zaplanowana jest na 29 października w Pałacu w Ostromecku koło Bydgoszczy.