Zbliża się Noc Muzeów

2022-04-28 7:40
Noc Muzeów w Bydgoszczy 2022
Autor: Bydgoskie Forum Muzeów

To już 14 maja. Sporo atrakcji przygotowała także Bydgoszcz. Co będzie się działo?

Zaplanowane są: wernisaże, pokazy, warsztaty, prelekcje, zwiedzanie wystaw i konkursy z nagrodami. W tym roku w organizację wydarzenia włączyło się blisko 30 obiektów związanych z kulturą. Barka Lemara o 20:00 zaprosi na polsko-ukraiński koncert na pokładzie, a 2 godziny później na specjalny pokaz filmu „U311 Czerkasy” przypominającego losy trałowca „Czerkasy” i jego załogi, która w 2014r roku stawiała opór Rosjanom najeżdżającym Krym. Salą kinową będzie ładownia barki. Liczba miejsc jest ograniczona. Film ukraiński z polskimi napisami.

W Galerii Miejskiej bwa – od 18:00 do 21:00, o każdej pełnej godzinie - zwiedzanie dwóch wystaw: „Bajki” oraz międzynarodowej „Great Patriotic”. Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku zaprasza z kolei na „Noc Muzeów z dreszczykiem” czyli specjalne nocne zwiedzanie Ostromeckich Pałaców. To w godzinach 20:00-22:00. Miłośnicy militariów będą mieli okazję przyjść do Muzeum Wojsk Lądowych i bezpłatnie zwiedzić wystawy oraz strzelnicę.

W tegorocznej Nocy Muzeów biorą udział także między innymi: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, Muzeum Kanału Bydgoskiego, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Galeria Miejska bwa, Galeria Wspólna, Muzeum Legend Szyperskich Barka Lemara, Młyny Rothera i wiele innych. Punkt informacyjny Nocy Muzeów czynny będzie od godziny 18:00 do 22:00 w Amfiteatrze przy Spichrzach nad Brdą.