Bydgoszcz. Żłobek na Bartodziejach już po rozbudowie

2022-02-07 8:28
Bydgoszcz
Autor: brak danych

Prace remontowe przy Morskiej dobiegły końca. Placówka jest gotowa na przyjęcie najmłodszych bydgoszczan. Przybyło 50 miejsc.

Publiczny żłobek wzbogacił się o 50 miejsc dla maluchów. Może przyjąć także dzieci z niepełnosprawnościami. W ramach remontu na parterze budynku zostały przywrócone: dwa duże pomieszczenia wielofunkcyjne dla dzieci, szatnia dziecięca, pomieszczenia dla psychologa/logopedy, łazienka dla dzieci, pomieszczenie socjalne oraz toaleta dla personelu. Sale są przystosowane dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Na piętrze zaś powstały: jedna sala wielofunkcyjna, szatnia i łazienka dla dzieci, pomieszczenie rehabilitacyjne oraz pomieszczenie socjalne. W ramach zadania sale zostały wyposażone w nowoczesne meble, stoliki i krzesła, leżaki. Na dzieci czekają także nowe zabawki i pomoce dydaktyczne. W szatniach dla dzieci zamontowano nowe szafki, doposażona została także istniejąca kuchnia.Prace remontowe w żłobku nr 17 przy ul. Morskiej rozpoczęły się w sierpniu ubiegłego roku. Obejmowały remont pomieszczeń po dawnym Rejonowym Ośrodku Pomocy Społecznej. Jak pisze ratusz- realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki zdobyciu wysokiego dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z programu „Maluch + 2021”.