Boski Prysznic, czyli jak kąpiel daje nadzieję

2022-10-04 13:30
Plakat promujący wydarzenie
Autor: BoskiPrysznic

Czy wzięcie kąpieli może być motywacją do zmian? Na to pytanie odpowiadają inicjatorzy akcji Boski Prysznic, którzy dają osobom bezdomnym możliwość zadbania o higienę oraz zjedzenia posiłku.

Boski Prysznic mieści się w niewielkiej przyczepie i daje osobom bezdomnym możliwość spokojnego umycia się, opatrzenia ran czy zjedzenia ciepłego posiłku. Jak mówi inicjator, Piotr Połoński, stworzenie takiego miejsca nie było trudne - wystarczyło uwierzyć i działać.

Zadbanie o higienę i najedzenie się to tylko niektóre z korzyści, jakie czerpią bezdomni korzystający z Boskiego Prysznica. Poza zmianą na zewnątrz, zmieniają się też wewnątrz. Część z osób w kryzysie bezdomności zaczyna coraz śmielej mówić o nawróceniu.

Boski prysznic działa przy kościele św Franciszka z Asyżu w Gdańsku. Skorzystać z niego mogą wszyscy potrzebujący. A wszystko zaczęło się pięć lat temu przy okazji wyjazdu do Asyżu po relikwie patrona parafii. To tam kustosz relikwii powiedział, że w parafii muszą być również dzieła miłosierdzia.

Inicjatywa ma pokazać osobom w kryzysie bezdomności, że zasługują na szacunek. Poprzez tego typu pomoc organizatorzy i wolontariusze starają się sprawić, że ich podopieczni przestaną czuć się gorsi od reszty. Jest to również wypełnianie słów Pisma Świętego poprzez miłosierdzie wobec bliźnich.

Boski Prysznic dla mężczyzn działa w czwartki pomiędzy piętnastą a siedemnastą przy kościele św Franciszka z Asyżu na Siedlcach. Kobiety mogą skorzystać z prysznica w każdy wtorek w tych samych godzinach pod kościołem św. Brata Alberta na Przymorzu

Listen to "Boski Prysznic, czyli jak kąpiel daje nadzieję" on Spreaker.