Budżet Obywatelski w Gdańsku rozpoczęty!

2023-02-03 16:04
konferencja prasowa
Autor: Kacper Frąckowiak

Od dzisiaj (03.02) można składać wnioski do gdańskiego Budżetu Obywatelskiego. Warto więc rozejrzeć się, czego potrzebują nasze dzielnice. Co zmienia się w tej edycji oraz jak osiągnąć sukces? O tym niżej.

Budżet Obywatelski w Gdańsku czas zacząć. Jedenasta już edycja to kolejna okazja do wprowadzania zmian w swojej najbliższej okolicy. Do trzeciego marca można zgłaszać projekty ogólnomiejskie, dzielnicowe oraz "Zielone". Tegoroczna pula budżetu obywatelskiego jest niższa niż rok wcześniej. Powodem jest trudna sytuacja finansowa, która dotyka wszystkie samorządy. Tegoroczna pula wynosi 20 441 573 złotych.

Na projekty ogólnomiejskie przeznaczone jest 3 817 110 zł., w tym 1 140 000 projekty Zielonego Budżetu Obywatelskiego. Na projekty dzielnicowe do wykorzystania jest W tegorocznej edycji zmienia się nie tylko wysokość puli. Wnioski przyjmowane będą wyłącznie poprzez rejestrację elektroniczną. To oznacza, że można to zrobić bez wychodzenia z domu. W razie problemów, wszelkie wątpliwości rozwieją urzędnicy.

Każdy mieszkaniec Gdańska może zgłosić dowolną liczbę projektów. Dzięki temu w dzielnicach pojawiają się nowe boiska, skwery czy place zabaw. W ramach budżetu obywatelskiego odbywają się również zajęcia czy warsztaty. A co jest najważniejsze przy składaniu wniosku? Zdaniem Piotra Krzemińskiego, jednego z inicjatorów powstania Multiparku Morena - jak najszerszy zamysł projektu, tzn. stworzenie czegoś co będzie służyć wielu osobom. Drugą ważną rzeczą jest współpraca z wnioskodawcami z naszej najbliższej okolicy.

Listen to "Budżet Obywatelski w Gdańsku rozpoczęty!" on Spreaker.