Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom w nowej lokalizacji

2022-06-03 17:07
Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom w nowej lokalizacji
Autor: Dariusz Sokolnik

Placówkę odwiedził dziś abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański.

Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom prowadzone przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej mieści się obecnie w Gdańsku przy ul. Dobrej 8. "Ten budynek znajduje się przy ul. Dobrej, a więc sama nazwa wskazuje, że tu się dzieje dobro, które wyraża się w posłudze wielowymiarowej dla tych, którzy tego potrzebują" - podkreślił podczas konferencji prasowej abp Tadeusz Wojda.

Metropolita gdański zaapelował także do wiernych z archidiecezji, aby nie ustawali w niesieniu wsparcia osobom potrzebującym.

Pod opieką centrum znajduje się obecnie blisko 2 400 osób. Oprócz pomocy żywnościowej, potrzebujący mogą skorzystać za jego pośrednictwem z kursów językowych, czy wsparcia z zakresu doradztwa zawodowego.

"Nasze działania są ukierunkowane na pomoc humanitarną i zabezpieczenie podstawowych potrzeb osób, które uciekły do Polski przed wojną" - dodaje Katarzyna Cybulska, kierownik centrum.

Caritas Archidiecezji Gdańskiej prowadzi obecnie cztery punkty pomocy uchodźcom z Ukrainy: w Gdańsku przy ul. Dobrej 8 i przy ul. Fromborskiej 24, w Gdyni przy ul. Jęczmiennej 8, w Rumi przy ul. Gierosa 8.