Dystrybucja węgla w Trójmieście

2022-11-07 16:54
zdjęcie przykładowe
Autor: pixabay.com

Trómiejskie samorządy umożliwią swoim mieszkańcom zakup węgla po preferencyjnej cenie, należy jednak spełnić określone warunki.

Dziś rozpoczęła się dystrybucja węgla po preferencyjnych cenach dla mieszkańców Gdyni. Surowiec będzie sprzedawany za dwa tys. zł. za tonę. Z oferty mogą skorzystać osoby uprawnione do dodatku węglowego. Miasto przeprowadziło wśród tych osób badania, aby stwierdzić jak duże będzie zapotrzebowanie. Chętnych do zakupu węgla jest około tysiąca osób

Transport surowca powyżej pięciuset kilogramów będzie wliczony w cenę. Po węgiel należy się zgłaszać do Centrum Obsługi Mieszkańca, należy jednak wcześniej zarezerwować wizytę telefonicznie lub przez internet.

Gdańsk również zapewnia węgiel po cenie preferencyjnej dla swoich mieszkańców. Gdańszczanie będą mieli do wyboru jeden z dwóch rodzajów - groszek oraz orzech. Samo składanie wniosków odbywać się będzie przez Gdańskie Centrum Świadczeń.

Z Badań wynika, że zapotrzebowanie na węgiel może zgłosić nawet do czterech tysięcy gospodarstwo domowych. Wnioski można składać już, a miasto zakłada że pierwsze dostawy rozpoczną się w ciągu dwóch najbliższych tygodni.

O węgiel po preferencyjnych cenach stara się również Sopot i już wkrótce mieszkańcy będą mogli składać wnioski.

Listen to "Sprzedaż Węgla po cenach preferencyjnych" on Spreaker.