Gdańsk: 38-latek chciał wyciąć katalizator z zaparkowanego samochodu

2022-05-06 13:36
Gdańsk: 38-latek chciał wyciąć katalizator z zaparkowanego samochodu
Autor: KMP w Gdańsku

Podejrzany usłyszał już zarzuty. Policjanci próbują ustalić czy zatrzymany mężczyzna ma na swoim koncie znacznie więcej tego typu przestępstw.

Do zdarzenia doszło w środę w nocy przy ul. Emilii Plater w Nowym Porcie. Mundurowi odebrali zgłoszenie, że ktoś próbuje ukraść katalizator z samochodu marki Volvo.

"Skierowani na miejsce funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który na widok policjantów zaczął zachowywać się nerwowo, a jego wygląd odpowiadał wizerunkowi sprawcy, który przekazali świadkowie zdarzenia. Mundurowi podjęli interwencję wobec 38-latka z Gdańska. Na miejscu funkcjonariusze stwierdzili, że w pojeździe został przecięty element układu wydechowego, a przy samochodzie znaleźli i zabezpieczyli torbę z narzędziami do wycinania katalizatora. - informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży katalizatora wartego 5 tys. zł. To przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.