Gdańsk: 43-latek odpowie za liczne kradzieże

2022-08-25 14:33
Gdańsk: 43-latek odpowie za liczne kradzieże
Autor: KMP Gdańsk

Mężczyzna najprawdopodobniej najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Jak informuje podinsp. Magdalena Ciska z Komendany Miejskiej Policji w Gdańsku, kryminalni z komisariatu przy ul.Platynowej pracowali nad sprawami kradzieży złotej biżuterii, do których od jakiegoś czasu dochodziło na terenie takich dzielnic jak Orunia, Chełm, Młyniska i Strzyża. Policjanci na podstawie zdobytych informacji we wtorek rano na jednej z ulic Oruni zatrzymali 43-letniego mieszkańca Gdańska, podejrzanego o te przestępstwa.

Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna po wytypowaniu osoby, podjeżdżał do niej na rowerze i zrywał złoty łańcuszek z szyi, a zaraz potem uciekał z ukradzioną biżuterią. W dwóch przypadkach użył on przemocy wobec swoich ofiar, aby utrzymać się w posiadaniu łupu.

"W prokuraturze mężczyzna usłyszał pięć zarzutów za kradzieże rozbójnicze i kradzieże zuchwałe. W wyniku tych zdarzeń pokrzywdzone kobiety straciły biżuterię wartą ponad 16 tys. zł." - dodaje Magdalena Ciska.

Do sadu wpłynął wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Sprawa jest rozwojowa. Niewykluczone, że mężczyzna ma na swoim koncie inne przestępstwa.

Za kradzież rozbójniczą grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei kradzież zuchwała zagrożona jest karą do 8 lat więzienia.