Hospicjum im. św Józefa w Sopocie świętuje urodziny!

2023-03-15 11:09
hospicjum im. św Józefa w Sopocie
Autor: Caritas AG

Dom hospicyjny im. św Józefa w Sopocie będzie świętował swoje urodziny. W najbliższą niedzielę (19.03) rozpocznie dwudziesty rok działalności.

19 lat - dokładnie tyle już działa dom hospicyjny im. Św Józefa w Sopocie. Placówka każdego roku obejmuje swoją opieką średnio 200 osób. Jednocześnie jest to walka ze stereotypem, który dotyczy właściwie wszystkich placówek opieki paliatywnej. O zmianę spojrzenia na tego typu miejsca każdego dnia walczą wolontariusze oraz pracownicy placówki. Starania przynoszą skutek, ponieważ z każdym rokiem zmienia się to, jak postrzegane są hospicja. Wiąże się to zarówno z rosnącą świadomością dot. tego typu miejsc jak i z tym, ze one istnieją w przestrzeni publicznej

19 aniołów, 19 patronów, 19 prezentów. Tak nazywa się akcja zorganizowana z okazji urodzin Domu Hospicyjnego. Anioły nieprzypadkowo są patronami tej akcji, bo ma to związek z ich symbolicznym znaczeniem. W końcu - anioły są posłańcami. Chodzi tu o "posłanie ich w świat" by szerzyły wiedzę na temat tego, że hospicja nie są niczym strasznym.

W czasie akcji drewniane anioły będą licytowane, a zebrane środki zostaną przekazane na zakup przywoływaczy, które usprawnią opiekę hospicyjną.