Jubileusz Gdańskiej Pielgrzymki na Jasną Górę

2022-05-13 9:19
zdjęcie przykładowe
Autor: Archidiecezja Gdańska

Gdańska piesza pielgrzymka na Jasną Górę przeżywa w tym roku 40-lecie, kaszubska pielgrzymka – 41 lecie, a Gdyńska – 27 – lecie.

Czternastego maja o godz. 14:30 w Archikatedrze Oliwskiej będzie można wysłuchać pielgrzymkowych wspomnień.

28 maja w Gdańsku - Matemblewie odbędzie się również festyn trzech pielgrzymek. Rozpocznie się mszą o godzinie 14:00. O oprawę muzyczną zadba zespół składający się z uczestników pielgrzymek - Gdańskiej, Gdyńskiej i Kaszubskiej.

W czasie festynu odbywać się będą gry i zabawy dla dzieci. Najmłodsi będą mogli również pobawić się w dmuchanym zamku. Chętni będą mogli wziąć udział w konkursach. Organizatorzy zaznaczają, że będzie tam również przestrzeń, w której będzie można coś zjeść.

Będzie też czas na rozmowy - uczestnicy pieszych pielgrzymek będą mogli wymienić się doświadczeniami, ciekawymi historiami i anegdotami. To też okazja na spotkanie młodych pątników ze starszymi pokoleniami.

W czasie wydarzenia będzie też możliwość zapisania się do grupy biało-złotej. Jest to grupa pielgrzymkowa dla osób, które nie mogą fizycznie w niej uczestniczyć z różnych względów. Członkowie będą otaczać pielgrzymów duchową opieką.

17 czerwca odbędzie się pielgrzymka do Mątowów.