Konkurs "Okulary ks. Jana Kaczkowskiego"

2022-08-05 12:18
Plakat promujący wydarzenie
Autor: fundacjakaczkowskiego.org

Po pandemicznej przerwie powraca nagroda pn. "Okulary ks. Jana Kaczkowskiego." Przyznawana będzie osobom, które bezinteresownie pomagają tym, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej.

Jak napisano w liście intencyjnym:

„Celem nagrody „Okulary ks. Kaczkowskiego” jest wyróżnienie za wrażliwość oraz empatię w podejściu do drugiego człowieka, za odwagę i bezkompromisowość w walce o godność jego życia oraz – w przypadku osób znajdujących się u kresu życia – umierania. Celem konkursu jest także utrzymanie i propagowanie pamięci o ks. Janie Kaczkowskim oraz prezentowanych przez niego wartościach”.

Nagrodzeni będą osobami, które udowadniają, że słowa i czyny ks. Jana Kaczkowskiego wciąż żyją w ludziach i ich inspirują. Ludzie ci pozostają w cieniu a "okulary" mają być dla nich dowodem na to, że ich ciężka praca nie przechodzi bez echa.

Kandydatów można zgłaszać poprzez formularz dostępny na stronie internetowej www.fundacjakaczkowskiego.org/nagroda do 12 sierpnia 2022 roku. Ogłoszonych zostanie 10 nominacji, a finalistę wybierze Kapituła Konkursu. O tym, kto został laureatem dowiemy się już 14 września 2022 roku w Sopocie na uroczystej gali.