Koszykarki GTK Arki Gdynia mistrzyniami Polski do lat 22!

2020-02-10 9:20
Autor: brak danych

Finałowy turniej z udziałem ośmiu zespołów rozegrano w Gdańsku, a w decydującym spotkaniu podopieczne trenerki Jeleny Skerovic pokonały Zagłębie Sosnowiec 73:64.

Najwięcej punktów zdobyły: dla Arki – Anna Wińkowska 33 i Marta Marcinkowska 12; dla Zagłębia – Karolina Zuziak 19 i Aleksandra Wojtala 18. Finałowa konfrontacja była popisem 19-letniej Wińkowskiej. Mierząca 192 cm i występująca w ekstraklasie środkowa zdobyła 33 punkty, zebrała 19 piłek, z czego osiem w ataku. Zaliczyła też siedem bloków. W półfinale późniejsze triumfatorki wygrały 59:40 z Eneą AZS Poznań, a zawodniczki Zagłębia pokonały MUKS Poznań 80:60. To drugi w tym sezonie sukces gdynianek, które w styczniu sięgnęły w Lublinie po młodzieżowy Puchar Polski. Brązowy medal, po zwycięstwie nad MUKS 87:84, wywalczyły ubiegłoroczne mistrzynie koszykarki Enei AZS. Końcowa kolejność: 1. GTK Arka Gdynia, 2. Zagłębie Sosnowiec, 3. Enea AZS Poznań, 4. MUKS Poznań, 5. UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki, 6. Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski, 7. Szkoła Gortata Politechnika Gdańska, 8. AZS Uniwersytet Warszawski. (PAP)