Masz pomysł na działania w swojej dzielnicy? Staraj się o środki z Funduszu Sąsiedzkiego, które pomogą ci go zrealizować!

2020-02-18 13:11
źródło: gdynia.pl
Autor: brak danych

Fundusz dotyczy mieszkańców zrewitalizowanych obszarów Gdyni. Obecnie są nimi: Chylonia, Zamenhofa, Babie Doły, Meksyk, Oksywie i Witomino.

Celem Funduszu jest zaangażowanie mieszkańców do decydowania o otoczeniu, w którym mieszkają. Propozycje można zgłaszać zarówno indywidualnie, jak i większą grupą sąsiadów. Pomysły mogą dotyczyć zarówno zagospodarowania przestrzeni (np. zasadzenie zieleni czy ustawienie ławki), stworzenie muralu czy zorganizowanie imprezy tematycznej. Wszystko po to, aby zintegrować sąsiadów. Największe szanse na realizacje mają te pomysły, których skutek trwale zacieśni więzi sąsiedzkie czy zostawi ślad w przestrzeni. Ponadto proponowane inicjatywy mają na celu promowanie sąsiedzkiej współpracy, więc jeżeli mamy jakiś pomysł większą siłę przebicia uzyskamy angażując w jego wykonanie większą ilość osób. W tym roku mogą się odbyć nawet trzy edycje konkursu. Dwa pierwsze nabory potrwają od 2 do 16 marca oraz od 1 do 15 czerwca. Wnioski można składać do siedziby Laboratorium Innowacji Społecznych, Przystani Opata Hackiego oraz Miejskiego Klubu Seniora Witomino. Jeśli po ich zakończeniu pozostaną niewykorzystane środki, ogłoszony zostanie nabór trzeci: od 14 do 21 września 2020 roku.