Mikołajki u Jezuitów 2022

2022-11-29 8:56
plakat
Autor: ZSJ

Już w sobotę (3.12.2022) w Zespole Szkół Jezuitów odbędą się "Mikołajki u Jezuitów". Impreza organizowana jest od wielu lat w szlachetnym celu.

To już osiemnasty raz, kiedy odbędą się mikołajki u Jezuitów. To coroczna akcja organizowana przez Zespół Szkół Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Gdyni. Cel jest słuszny, bo jak co roku pomoc skierowana będzie w stronę Hospicjum im. Św Wawrzyńca. Konkretniej, chodzi o Bursztynową Przystań czyli dom hospicyjny dla małych pacjentów i ich rodzin.

Pomóc w zaspokojeniu potrzeb mają środki zbierane w czasie Mikołajek u Jezuitów. Nie jest to jednak jedyna forma pomocy. Organizatorzy akcji chcą również podnosić na duchu małych pacjentów z Bursztynowej Przystani. Na przykład poprzez małe upominki czy przedstawienia świąteczne, które wystawiają uczniowie szkoły.

W organizację mikołajek każdego roku włączają się wszyscy pracownicy szkoły, ale też uczniowie wraz z rodzicami. Szkoła, poprzez organizacje takich wydarzeń, chce zachęcać do wracania uwagi na osoby potrzebujące. Motywuje do pomocy m.in. przez swoje motto, tzn. "Być dla innych".

A w czasie samych mikołajek będzie sporo atrakcji - stoiska z masażem, musical, punkty kulinarne czy konkursy. Będzie można również zakupić rękodzieło stworzone przez uczniów.

Mikołajki u Jezuitów odbędą się trzeciego grudnia na terenie Zespołu Szkół Jezuitów w Gdyni w Godzinach 10-12:30.

Listen to "Mikołajki u Jezuitów 2022" on Spreaker.