Od czwartku tramwaje wracają na al. Hallera w Gdańsku

2022-08-29 8:24
Od czwartku tramwaje wracają na al. Hallera w Gdańsku
Autor: Dominik Paszliński

Od 25 czerwca, od przystanku Wilanowska do pętli Świętokrzyska/Łostowice funkcjonuje komunikacja zastępcza.

"Prace niezbędne do połączenia istniejącego torowiska z nową trasą Nowa Warszawska są na ukończeniu i w nocy z 31 sierpnia na 1 września tramwaje powinny powrócić na trasę do pętli przy ul. Świętokrzyskiej." - informuje Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

We wtorek, 30 sierpnia planowane jest rozpoczęcie testów i próbnych przejazdów tramwajów w relacji Wilanowska – pętla Świętokrzyska/ Łostowice. Jeśli przejdą one pomyślnie, w środę 31 sierpnia od godziny 18.00 do 1 września do godzin porannych, planowane jest wstrzymanie ruchu tramwajów na odcinku od pętli Chełm Witosa w kierunku pętli Łostowice Świętokrzyska. W tym czasie nastąpi demontaż sieci trakcyjnej i rozjazdu nakładkowego w okolicy przystanku Wilanowska.

Jak informuje Dagmara Szajda, z Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku, od środy, 31 sierpnia od godz. 18.00 do końca dnia, tramwaje linii 2 i 6 od strony Śródmieścia będą kursować tylko do pętli Chełm Witosa. Komunikację między pętlą Chełm Witosa a pętlą Łostowice Świętokrzyska przez ul. Wilanowską zapewnią autobusy linii 155, 213, 295 i T1.

Przywrócenie ruchu tramwajów linii 2, 4, 6 i 7, od pętli Chełm Witosa do pętli Łostowice Świętokrzyska, powinno nastąpić wraz z porannymi kursami w czwartek, 1 września.

Szczegółowe informacje dotyczące zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w tym rejonie znajdziemy na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.