Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją w Gdańsku

2023-02-23 14:21
Fontanna neptuna depresja
Autor: Dominik Paszliński

23 lutego obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. W Gdańsku pomoc oferuje m. in. Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry. W czwartek na kolor niebieski, który symbolizuje chorobę, podświetlona zostanie fontanna Neptuna i wiadukt przy ul. Kościuszki.

Według Światowej Organizacji Zdrowia to najczęściej występujące zaburzenie psychiczne. Depresja jest poważną chorobą, diagnozowaną przez lekarza na podstawie określonych kryteriów diagnostycznych. To nie zwykły smutek ani gorszy dzień a doświadczyć jej może każdy, w przypadku podejrzenia depresji ważne jest aby skorzystać nawet z pomocy ambulatoryjnej.Eksperci prognozują, że do 2030 roku depresja będzie najczęściej występującą chorobą na świecie. Choroba często jest bagatelizowana, a nie należy jej lekceważyć, bo nie leczona może zagrażać życiu i prowadzić do hospitalizacji. Na terenie miasta Gdańsk działa Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry, która pomaga znaleźć osobom w kryzysie odpowiednią pomoc. Jedną z placówek Fundacji jest Punkt Informacyjno Konsultacyjny. Zapewnia konsultacje z psychologiem i wspólnie z potrzebującym szuka odpowiedniej pomocy.

Do Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego można się zgłaszać od poniedziałku do piątku pod numerami telefonu 787 960 860, stacjonarnie przy ul. Chopina 42 oraz przy ul. Toruńskiej 8/4 oraz online na stronie internetowej www.wsparciewgdansku.pl

Listen to "depresja23022023" on Spreaker.