Ponad 200 kilogramów narkotyków ukrytych w transporcie z Hiszpanii

2022-03-25 6:38
Ponad 200 kilogramów narkotyków ukrytych w transporcie z Hiszpanii
Autor: Pomorska KAS

Czarnorynkowa wartość przechwyconych substancji, to ponad 13 mln złotych.

Narkotyki przechwycili w miniony poniedziałek funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Gdyni wraz z Policjantami z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

"Skrupulatna i drobiazgowa praca funkcjonariuszy pozwoliła ustalić szczegóły, dzięki którym w miniony poniedziałek w Gdyni podjęli działania wobec 42 –latka, kierującego samochodem ciężarowym. Podczas czynności okazało się, że wewnątrz naczepy znajduje się kilkutonowa metalowa konstrukcja, która została przywieziona z terenu Hiszpanii." - informuje Klaudia Cieślik z Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku.

Mundurowi dokonali odwiertu, a następnie przy pomocy odpowiedniego sprzętu pobrali próbkę z jednej z paczek. Po otwarciu całej konstrukcji okazało się, że w transporcie znajduje się ponad 200 kilogramów marihuany, a także blisko 18 kilogramów haszyszu.

Zabezpieczone narkotyki trafiły do kryminalistycznego laboratorium. Zatrzymany 42 – letni kierowca ciężarówki usłyszał już zarzut wewnątrzwspólnotowego przywozu znacznej ilości środków odurzających, za co grozi mu minimum 3 lata pozbawienia wolności.