Postępy przy budowie Nowej Warszawskiej

2022-04-20 15:27
zdjęcie przykładowe
Autor: Gdansk.pl

Budowa Nowej Warszawskiej w Gdańsku idzie pełną parą. Gołym okiem można zobaczyć to, jak rozwija się tam sieć tramwajowa. Budowa wchodzi teraz w nowy etap.

W Marcu minął rok od rozpoczęcia prac na Nowej Warszawskiej. W tym czasie ustawiono ponad pół kilometra torów tramwajowych i postawiono siedemdziesiąt słupów trakcyjnych. Teraz rozpoczął się nowy etap robót, dobudowywane będą kolejne elementy do infrastruktury tramwajowej i autobusowej.

Budowa Nowej Warszawskiej to kolejny krok do skomunikowania południa Gdańska z innymi częściami miasta. Dla mieszkańców oznacza to szybsze i wygodniejsze połączenia. Znacząco skróci się czas podróży do centrum.

Remonty wiążą się też ze zmianą organizacji ruchu. Kierowcy muszą przygotować się na to, że przez najbliższe trzy tygodnie na ulicy Łódzkiej w stronę Warszawskiej ruch będzie jednokierunkowy. To jednak nie koniec utrudnień, bo kolejne zaczną się już 22 kwietnia

Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą. Władze miasta zaznaczają, że tak duża przebudowa zawsze generuje utrudnienia. Kiedy pierwsi pasażerowie będą mogli dojechać tramwajem z południa miasta do centrum? Prawdopodobnie w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Koszt inwestycji to około 60 mln złotych.

Listen to "Postępy przy budowie Nowej Warszawskiej" on Spreaker.