Przenosiny Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy do Gdyni

2023-01-23 14:26
zdjęcie przykładowe
Autor: Fot. Kamil Złoch

Duże zmiany w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy - do Gdyni przeniesiony zostanie jeden z oddziałów wraz ze swoimi pododdziałami. Dlaczego zdecydowano się na taki krok?

Oddziały Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku zmieniają lokalizację - teraz dorośli pacjenci będą leczyć się w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni. Przeniesienie części placówki ma związek m.in z modernizacją budynków gdyńskiego szpitala. Nowe miejsce ułatwi pracę lekarzom a pacjenci będą mogli liczyć na większy komfort i bezpieczeństwo.

Budynek nie zostanie jednak pusty. Pozostaną tam m.in. poradnie do których będą mogli udawać się pacjenci. Bez zmian pozostaje również lokalizacja Zakładu Opiekuńczo Leczniczego.

Na ul. Smoluchowskiego w Gdańsku na pewien czas pozostanie również oddział pediatryczny. Przenosiny nie wpłyną na jego działanie. Czeka go jednak jedna zmiana, która znacząco ułatwi pacjentom trafienie z izby przyjęć na oddział.

Oddział dla małych pacjentów również zostanie przeniesiony, z tym że po przeprowadzce będzie znajdować się w innej części Gdańska. Dzięki temu poprawią się zarówno warunki jak i diagnostyka.

Listen to "Przenosiny Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy do Gdyni" on Spreaker.