Seniorzy w Muzeum Gdańska

2023-02-22 14:39
Seniorzy w muzeum
Autor: Agnieszka Grabowska

Muzeum Gdańska kontynuuje cykl spotkań „Seniorzy do Muzeum”. Gdańszczanie i gdańszczanki w wieku 60+ w każdy ostatni czwartek miesiąca mogą wziąć udział w spotkaniach w oddziałach Muzeum.

W ramach programu "Seniorzy do Muzeum" gdańszczanie i gdańszczanki mogą skorzystać z bezpłatnych spotkań w oddziałach muzeum gdańska. Tematyka zajęć jest mocno zróżnicowana. W ramach dwugodzinnych spotkań można lepiej poznać nie tylko historię miasta ale także samo muzeum gdańska.

Samo muzeum gdańska rozległa instytucja, która składa się z dziesięciu oddziałów mających do zaoferowania historie na wiele tematów. Każde spotkanie w cyklu "Seniorzy do Muzeum" odbywa się w pasującej do tematyki zajęć filii muzeum.

Inspiracją dla spotkań z cyklu "Seniorzy do muzeum" była między innymi aktywizacja starszych mieszkańców miasta. Zajęcia są realizowane w formie luźnych wykładów, a muzeum zachęca słuchaczy do dyskusji. Najbliższe spotkanie odbędzie się w domu Artusa i będzie poświęcone tajemnicom medycyny w okresie baroku i oświecenia.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny ale liczba miejsc jest ograniczona. Zainteresowani mogą zapisywać się przez telefon dzwoniąc na numer 512 418 745 lub mailowo: m.kryger@muzeumgdansk.pl

Listen to "Seniorzy w muzeum" on Spreaker.