Słupski batalion WOT zostanie zasilony przez nowych terytorialsów

2022-09-08 11:54
mat. prasowe.
Autor: 7PBOT

Na terenie słupskiego batalionu WOT rozpocznie się kolejne, szóste w tym roku, szkolenie terytorialsów. Powołanie otrzymało 52 żołnierzy a wśród nich są też kobiety.

W piątek, 9 września 2022 r. zaplanowane jest kolejne wcielenie żołnierzy do 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Tym razem szkolenia odbywają się w batalionie w Słupsku. Szesnaście dni będą uczyć się podstaw umiejętności, które powinien posiadać każdy żołnierz lekkiej piechoty. Następne trzy lata poświęcą na ich rozwój. Zakończy się to osiągnięciem statusu "Combat Ready". Powołanie otrzymało pięćdziesięciu dwóch żołnierzy, a wśród nich znalazło się dziesięć kobiet.

Jest to pierwszy z trzech etapów zapoznawania się z wojskowym rzemiosłem przez terytorialsów. Dzieli się ono na:

-szkolenie indywidualne

-specjalistyczne

-zgrywające w ramach pododdziału.

Wojska Obrony Terytorialnej jako jedyny rodzaj sił zbrojnych daje możliwość połączenia życia w cywilu, nauki w szkole, pracy zawodowej ze służbą w wojsku. Wstępując do 7 Pomorskiej Brygady OT otrzymujemy z rocznym wyprzedzeniem kalendarz szkoleń weekendowych w których musimy uczestniczyć. Zobowiązani jesteśmy, aby raz w miesiącu w weekend wziąć udział w takim przedsięwzięciu. Jeżeli mamy więcej czasu i chcemy się bardziej zaangażować w działalność WOT-u oczywiście mamy taką możliwość, to jest nasza decyzja. Każdy żołnierz, który zrealizuje to niezbędne minimum otrzymuje uposażenie ok. 720 zł miesięcznie „na rękę”, wzrasta ono wraz z kolejnymi awansami w naszym stopniu wojskowym. Więcej informacji możemy uzyskać od rekruterów WOT na stronie internetowej www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

źródło: 7 POMORSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ im. kpt. mar. ADAMA DEDIO