Starogard Gdański: 31-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

2022-07-21 15:34
Starogard Gdański: 31-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków
Autor: KPP w Starogardzie Gdańskim

W trakcie działań policjanci przejęli łącznie blisko 6 kilogramów marihuany oraz ponad kilogram mefedronu.

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji, w środę funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 31-latka kierującego volkswagenem. Z informacji jaką posiadali wynikało, że legitymowany mieszkaniec powiatu starogardzkiego handluje środkami odurzającymi. W czasie rozmowy z policjantami mężczyzna wykazywał wyraźne oznaki zdenerwowania. Podczas przeszukania samochodu, pod siedzeniem pasażera, kryminalni znaleźli reklamówkę, w której znajdowały się dwa worki z mefedronem.

W trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny zabezpieczyli plastikowe wiadra oraz karton, w których znajdowało się łącznie blisko 6 kilogramów suszu roślinnego oraz ponad kilogram białego proszku. Jak się okazało była to marihuana i mefedron.

Dodatkowo funkcjonariusze przejęli znalezioną w mieszkaniu precyzyjną wagę, zgrzewarkę do folii oraz 10 tys. zł w gotówce.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W najbliższym czasie śledczy przeprowadzą z jego udziałem dalsze czynności procesowe.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, posiadanie znacznej ilości środków odurzających zagrożone jest karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.