Wystartował Budżet Obywatelski w Gdyni

2023-01-24 15:15
Plakat promujący wydarzenie
Autor: LIS Gdynia

W zeszłym roku Gdański a w tym Gdyński Budżet Obywatelski obchodzi swój jubileusz. Rozpoczyna się dziesiąta edycja tej inicjatywy. To, co się zmienia w tegorocznej edycji oraz jak wygląda harmonogram można sprawdzić poniżej

Dziesiąta edycja inicjatywy będzie rekordowa, bo do rozdysponowania przez mieszkańców jest dokładnie 11 milionów 734 tysiące 360 złotych. 21 gdyńskich dzielnic otrzymało po 125 tys zł oraz środki podzielone w zależności m.in. od powierzchni.

Projekty ogólnomiejskie można składać w ramach "Klimatycznego Budżetu Obywatelskiego", czyli tematów związanych głównie z ekologią. Zwiększono też szacowany koszt realizacji małych projektów w dzielnicy. Teraz wynosi on 20 tys. zł. Projekt może złożyć każdy mieszkaniec Gdyni. Nieletni powinni jednak dołączyć zgodę opiekuna. Wnioski można składać do 20 lutego.

Przy okazji tworzenia projektów mogą pojawiać się wątpliwości czy problemy związane ze stroną formalną. Tutaj jak co roku wnioskodawców wspomagać będą Urzędnicy. Skonsultować się będzie można m.in. w Gdyńskim Centrum Sportu, Centrum Zdrowia czy w Wydziałach Urzędu Miasta.

Po przejściu przez wszystkie etapy weryfikacji projekty zostaną wybrane przez urzędników a następnie mieszkańcy będą mogli decydować co nowego pojawi się w mieście. Lista projektów w swojej ostatecznej formie ma pojawić się do osiemnastego sierpnia tego roku.

Listen to "Wystartował Budżet Obywatelski w Gdyni" on Spreaker.