Akt wandalizmu w Głogowie

2021-12-21 7:33
Zniszczona Kapliczka w Głogowie
Autor: Radio Plus Głogów

Do bulwersującego aktu wandalizmu doszło kilka dni temu w Głogowie. Nieznany dotąd sprawca zniszczył kaplicę pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Sprawą zajmuje się już policja.

Do dewastacji doszło najprawdopodobniej w sobotę. Kapliczka Najświętszego Serca Pana Jezusa znajduje się przy ul. Kazimierza Sprawiedliwego w Głogowie i należy do parafii Miłosierdzia Bożego.

Zdjęcia i informacja dotarła do proboszcza parafii- ks. Andrzeja Skoblickiego, od mieszkańca. Zniszczenia widać gołym okiem, zarówno szyb jak i figury. W środku jest duży kamień, którym ktoś prawdopodobnie kilkukrotnie uderzał i rzucał. Dziś tj. 22.12 wieczorem o godz. 17.30 w kościele będzie odprawiona modlitwa zadośćuczynienia, wierni pomodlą się o nawrócenie tego człowieka lub ludzi, którzy tego dokonali. Jak podkreśla proboszcz parafii, to uderzenie nie tylko w figurkę, ale też w całą wspólnotę wiernych.

Wojownicy Maryi zobowiązali się kwestować na rzecz naprawy i większego zabezpieczenia figury w czasie trzech Mszy św. w Wigilię Narodzenia Pańskiego o godz.: 20.30, 22.00 i 24.00.

Sprawą zajmuję się policja.