Album o głogowskiej kolegiacie z nagrodą!

2021-10-25 8:05
Album o głogowskiej kolegiacie z nagrodą!
Autor: Towarzystwo Ziemi Głogowskiej

"Kolegiata w Głogowie. Historia - Odbudowa - Zabytek" to album wydany przez wydawnictwo Towarzystwa Ziemi Głogowskiej. W sobotę album otrzymał nagrodę za najlepszą publikację regionalistyczną.

Nagroda Główna w Konkursie im. Anatola Omelaniuka na najlepszą publikację regionalistyczną wydaną w 2020 roku została przyznana dla albumu "Kolegiata w Głogowie. Historia - Odbudowa - Zabytek" wydawnictwa Towarzystwa Ziemi Głogowskiej. Kapituła nagrody przyznała ją za:  połączenie w sobie walorów poznawczych, estetycznych, popularyzatorskich i wysoki kunszt edytorski. Przypomnijmy, że album powstał w rocznicę 900-lecia powołania Kapituły Kolegiackiej. Wydawnictwo opracowano pod redakcją Antoniego Boka,a w zespół autorów wchodzą: Antoni Bok, Jerzy Dymytryszyn, Marek Robert Górniak, Andrzej Sadowski  ks. Rafał  Zendran. Kolejna edycja konkursu organizowana jest przez Radę Krajową Ruchu Stowarzyszeń Regionalnych RP i Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne.

Wręczenie nagród odbyło się 23.10.2021 roku w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu w trakcie II Spotkań z Książką i Prasą Regionalną. Wręczono również zaległe nagrody za 2019 rok. Oprócz Główniej nagrody, do Towarzystwa Ziemi Głogowskiej trafiła również Nagroda Specjalna. Otrzymał ją członek TZG Marek Robert Górniak za wielotomową serię wydawniczą wspomnień osadników i ich potomków Gminy Grębocice.