Budowa hospicjum rozpoczęta

2021-12-09 7:58
Pierwsza Łopata dla hospicjum
Autor: Radio Plus Głogów Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa i prezes Fundacji Hospicjum Głogowskie- Aleksandra Glińska

Na Paulinowie rusza budowa głogowskiego hospicjum. W środę (8.12) na placu budowy odbyła się uroczystość wbicia pierwszej łopaty.

Firma wykonawcza lada moment przystąpi do prac budowlanych. Ale przypomnijmy, że starania o hospicjum trwały 4 lata. W budżecie miasto zabezpieczyło kwotę ponad 7 mln zł, która pozwoli zbudować pierwszy etap, czyli stan surowy zamknięty. W międzyczasie prezydent zapowiada szukanie kolejnych środków na dalszy etap.

Duże znaczenie dla powstania hospicjum w naszym mieście ma fundacja „Hospicjum Głogowskie”. Bez wolontariuszy i osób, które angażowały się w zbiórki i różne akcje, budowy nie byłoby tego dnia. Na koncie fundacji jest już ponad 1 milion 400 tysięcy złotych i są to środki, które będą przeznaczone na wyposażenie hospicjum.

Pierwszą łopatę symbolicznie wkopał prezydent miasta wspólnie Adrianą Olszowiec, rodowitej głogowianki, która wkopanie pierwszej łopaty wylicytowała podczas wrześniowej gali w tetrze za 5 tys. zł.