Dolnośląski Festiwal Nauki laureatem konkursu Popularyzator Nauki 2019!

2020-03-04 9:08
fot. Barbara Cader-Sroka
Autor: brak danych

Udało się!!! Jest nam niezmiernie miło poinformować, że laureatem nagrody głównej 15. edycji konkursu Popularyzator Nauki w roku 2019 został… Dolnośląski Festiwal Nauki!!!

Tytuł Popularyzatora Nauki jest najstarszym i najbardziej prestiżowym wyróżnieniem przyznawanym w Polsce. Nagradzani są w nim uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz działacze społeczni, których pasją jest dzielenie się wiedzą i przybliżanie tajemnic współczesnej nauki osobom niezwiązanym ze środowiskiem akademickim. Konkurs organizowany jest przez serwis PAP Nauka w Polsce przy współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Spośród setki wyróżnionych kandydatów Kapituła Konkursu w składzie: prof. Michał Kleiber (przewodniczący) – jeden z inicjatorów konkursu, wiceprezes Europejskiej Akademii Nauk i Sztuki, wieloletni prezes PAN, Sebastian Skuza – wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Magdalena Fikus – popularyzatorka nauki, współorganizatorka warszawskiego Festiwalu Nauki; Robert Firmhofer – dyrektor Centrum Nauki Kopernik, red. Krzysztof Michalski – dziennikarz naukowy Polskiego Radia, dr hab. Robert Mysłajek – przyrodnik, popularyzator nauki, laureat konkursu w 2016 r. wybrała właśnie NAS – organizatorów i realizatorów tego wyjątkowego dla województwa dolnośląskiego przedsięwzięcia. Jest to wspólna nagroda dla tych wszystkich, którzy od początku istnienia Festiwalu w 1998 przyczynili się do jego rozwoju, organizując wydarzenia w jego ramach, wspierając go swoimi działaniami oraz nierzadko udzielając finansowego wsparcia. To także wyróżnienie dla wszystkich naszych gości, którzy co roku tłumnie biorą udział w realizowanych przedsięwzięciach i bez których dialog popularyzacji nauki nie mógłby zaistnieć. Dziękujemy!

Nagrodę główną wręczył Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Jarosław Gowin.

Gratulujemy wszystkim nominowanym i zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi sylwetkami http://naukawpolsce.pap.pl/popularyzacja

Więcej informacji

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C80005%2Ckonkurs-popularyzator-nauki-dziekujemy-za-zgloszenia.html

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C80434%2Cznamy-juz-finalistow-konkursu-popularyzator-nauki-2019.html

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C80512%2Cdolnoslaski-festiwal-nauki-pigulka-edukacyjna-dla-glodnych-wiedzy.html