Głogowscy policjanci na wschodniej granicy

2021-12-20 10:23
Głogowscy policjanci na wschodniej granicy
Autor: Komenda Powiatowa Policji w Głogowie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie przebywają na służbie przy ochronie granicy. Przed świętami nastąpi kolejna już zmiana funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy w okresie świątecznym czuwać będą nad bezpieczeństwem przygranicznym.

Od wielu tygodni nad bezpieczeństwem przy wschodniej granicy Polski, czuwają służby mundurowe z całego kraju. Nie zabrakło wśród nich policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Swoją służbę w obronie terenów przygranicznych kończy już drugi patrol policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, który dwa tygodnie temu rozpoczął swoją misję na wschodzie.

To jednak nie koniec głogowskiej służby, bo jeszcze przed świętami na granicę wschodnią zostanie wysłany kolejny patrol mundurowych, który w okresie Świąt Bożego Narodzenia strzec będzie granicy wschodniej wraz z innymi służbami mundurowymi naszego kraju.

Do zadań policjantów należy zabezpieczenie szlaków komunikacyjnych przy samej granicy wraz z kontrolą przejeżdżających pojazdów pod kątem przewozu osób nielegalnie przedostających się na teren RP.