Głogowski budżet obywatelski wkracza w kolejny etap

2021-10-11 14:11
Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa (po prawej) i jego zastępca Piotr Poznański (po lewej)
Autor: Karolina Stępień Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa (po prawej) i jego zastępca Piotr Poznański (po lewej)

Lada moment ruszy kolejny etap Budżetu Obywatelskiego w Głogowie. Dziś prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz i jego zastępca Piotr Poznański ogłosili listę projektów, które pozytywnie przeszły weryfikację.

Rozpoczyna się kolejny etap w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zespół Konsultacyjny zakończył weryfikację wniosków złożonych przez mieszkańców Głogowa. W sumie do weryfikacji wpłynęło 51 wniosków, z czego 45 spełniło wymogi formalne. To 38 projektów majątkowych i 7 ogólnomiejskich.

Wśród pomysłów, które zgłosili mieszkańcy jest m.in. budowa placów zabaw, siłowni pod chmurką, zagospodarowanie terenów przy kamienicach, montaż napisu „I love Głogów” na Bulwarze Nadodrzańskim, budowa Pump Trucku, stworzenie ogrodu deszczowego, postawienie ławek do karmienia i przewijania niemowląt, czy też stworzenie Parku kieszonkowego „Małpi gaj”.

Przypomnijmy, że projekty są podzielone na okręgi, ich podział można sprawdzić na stronie internetowej www.obywatel.glogow.pl, tam też znajduje się lista zaakceptowanych projektów.

A wkrótce mieszkańcy będą mogli głosować na wybrane projekty, głosowanie rozpoczyna się 2 listopad a kończy 26 listopada. Głosowanie przeprowadzone będzie zarówno w formie elektronicznej za pomocą interaktywnego formularza (na stronie www.obywatel.glogow.pl) lub w formie papierowej w wybranych miejscach (Urząd Miejski, Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. jedności Robotniczej 15, Biblioteka przy ul. Perseusza, Biblioteka przy ul. Mieszka I, Punkt Obsługi Mieszkańca w galerii).

Każdy mieszkaniec ma dwa głosy: jeden na zadanie majątkowe, a drugi na ogólnomiejskie. Jednak można zagłosować tylko raz przez internet bądź tradycyjnie.