Juniorzy KS SPR Chrobry Głogów jadą walczyć w 1/8 Finałów Mistrzostw Polski

2020-02-13 12:36
Zdjęcia: Katarzyna Brzezińska
Autor: brak danych

Trener: jesteśmy wśród 16 najlepszych drużyn w kraju.

Drużyna piłki ręcznej Juniorów (chłopcy rocznik 2001/2002) SPR Chrobry Głogów w rozgrywkach Ligi Dolnośląskiej w sezonie rozgrywkowym 2019/2020 zajęła II miejsce i tytuł Wicemistrza. Tym samym zakwalifikowała się do rozgrywek na szczeblu centralnym.

Skład wicemistrzowskiej drużyny ligowej Juniora: Cezary Dąbrowski, Michał Zimny, Dawid Krzywicki, Dominik Lasota, Mateusz Serdeń, Jakub Marciniak, Marcel Dobrzanski, Bartosz Szudzichowski, Kryspin Trojanowski, Dawid Zaleśny, Patryk Moraczewski, Borys Klupś, Karol Skawiński, Bartosz Szczeblewski, Konrad Mazurek, Bartosz Kiełb i Marcel Szymankiewicz. Trener Wojciech Łuczyk, II trener Tomasz Zierałko.

    Dziś w Ratuszu prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz i prezes KS SPR Katarzyna Zygier wręczyli juniorom medale.

    Oczywiście zapewniamy, że to nie koniec osiągnięć, ponieważ już jesteśmy po 1/16 Finałów Mistrzostw Polski Juniorów i dziś jeszcze chłopcy wyjeżdżają do Kielc walczyć dalej, mam nadzieję że po kolejny awans. Trzymamy kciuki – mówiła Katarzyna Zygier, prezes KS SPR Chrobry Głogów S.A.

    Jesteśmy w Superlidze, to 16 najlepszych zespołów z Polski, walczymy o playoffy. Pewnie gdzieś tam to granie mamy w głowach za rok, ale już w tym roku chcemy sprawić niespodziankę. Czekajcie, kibicujcie nam, jedziemy walczyć – mówił Wojciech Łuczyk, I trener.

    Serdecznie Wam gratuluję sukcesu. I zawodnikom i trenerom, ale także rodzicom, którzy są waszymi najwierniejszymi kibicami. Dziękuję Wam za to, że nazwę miasta tak promujecie, jestem dumny, że mogę dziś się z Wami spotkać i życzę kolejnych sukcesów – mówił Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

    Na szczeblu centralnym – w 1/16 FINAŁÓW MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW drużyna zajęła II miejsce, tym samym uzyskała awans do 1/8 FINAŁÓW MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW organizowanych przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Turniej w Kielcach startuje jutro, 14 lutego. I potrwa dwa dni.