Kultura uMAJa

2020-04-28 18:15
MOK
Autor: brak danych

To hasło pod jakim realizowane będą wszystkie projekty w czasie majówki on-line

Miejski Ośrodek Kultury przestawia ofertę na głogowską majówkę, oczywiście on-line.

29.04 – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA

g. 12.00 – Taneczne wspomnienia /M. Łętkowska

g. 17.00 – Taniec w czasach kwarantanny /K. Krawczonek-Suska

g. 20.00 – Choreoterapia z MOVEart /M. Mandziuk

Cykl materiałów MOKu związanych z tańcem, ekspresją ciała, emocjami jakie pobudzają nas do tańca ale też pojawiają się w jego trakcie. Będzie szansa na wspomnienia o Wieczorach Tańca realizowanych przez MOK w poprzednich latach jak i na działanie twórcze przy Choreoterapii. Oczywiście wszystko w wersji cyfrowej – na facebooku – opowiada dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Bartek Adamczak.

30.04 – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JAZZU: /D. Drozd/

g. 8.00 – O jazzie w Głogowie z Henrykiem, Grażyną, Michałem i Dorotą Miśkiewicz

g. 12.00 – Jazz w Głogowie – Seweryn Graniasty/ mini koncert dla Głogowa

g. 16.00 – Jazz w Głogowie – Syblilla i Mateusz Gulewicz / mini koncert dla Głogowa

g. 20.00 – Jazz w Głogowie – Mateusz Pliniewicz & Nikola Kołodziejczyk / mini koncert dla Głogowa

Święto muzyki szczególnie dobrze obecnej w Głogowie od lat. Jazzowe pogaduszki i ciekawostki pojawią się w porannych rozmowach Doroty Drozd z całą familią Miśkiewiczów (Henryk MIśkiewicz to saksofonista jazzowy, syn Michał był perkusistą w kwartecie Tomasza Stanki, córka Dorota to znana wokalistka jazzowa, mama Grażyna menadżerka muzyczna,wokalistka i aktorka – występująca na GSJ w wielu programach edukacyjnych).

Od godz. 12.00 zapraszamy na trzy koncerty live on-line muzyków, którzy są Głogowianami, wraz z zaproszonymi gośćmi, ale swoje kariery rozwijają już na ogólnopolskich i światowych scenach jazzowych – mówi Dorota Drozd, kierownik Ośrodka Kultury.

01.05 – MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO PRACY g. 20.00 – G – Live, czyli Głogów gra na żywo z Klubu MAYDAY /A. Lewandowska + technika ROŚLINA PO RAZ PIERWSZY AKUSTYCZNIE g. 21.30 – Ogólnopolska Akcja LIGHT THE SKY 2020 spod Teatru im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie

#LIGHTTHESKY #ESTRADADLALUDZI #WSPIERAJMEDYKA / M. Wnuk, K. Wantuła + technika

Formację Roślina znają nie tylko mieszkańcy naszego miasta. Od wielu już lat grupa koncertuje na wielu znaczących scenach w całej Polsce, uczestniczy z sukcesami w festiwalach i projektach artystycznych. W Mayday zagrają po raz pierwszy koncert akustyczny – informuje Agnieszka Lewandowska, kierownik Klubu MayDay.

LIGHTTHESKY – akcja podjęta przez techników scenicznych i świetlików w całej Polsce – przygotowywana jako wyraz wsparcia i podziękowania dla medyków i osób walczących z wirusem.

O 21.30 pod wieloma instytucjami rozbłysną światła skierowane w niebo. Tak będzie również pod naszym teatrem. Temat prowadzi u nas Kuba Świetlik Wantuła. Zapraszamy na transmisję live na fb MOK – informuje Michał Wnuk, kierownik Teatru.

02.05 – DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ g. 12.00 – Literackie Wariacje/ B. Rudzińska g. 17.00 – wystawa CZŁOWIEK CHRONI ŚRODOWISKO 2016-2019 /Z. Lipowski (J. Kinder)

g. 20.00 – KULTURA biało-czerwona /M. Wnuk, M. Siwek

Święto Flagi RP obchodzimy w tym roku bardzo specjalnie. Na początek spotkanie z polską literaturą przygotowuje Bożena Rudzińska, następnie szansa na cyfrowe podziwianie dzieł malarskich powstałych w trakcie corocznych plenerów malarskich , a finał wieczorem – to biało-czerwone światła rozświetlające niebo nad głogowską starówką. Wszystko do zobaczenia w sieci – mówi dyrektor MOK-u.

03.05 ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA g. 12.00 – ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA – KONSTYTUCJA – czytanie dramatu w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie scenariusz i reżyseria: Olczak, Wnuk. występują: Adamczak, Drozd, Lewandowska, Olczak, Wnuk / technika + aktorzy

Głogowska produkcja teatralna. Czytanie dramatu jest popularną formą działalności scenicznej – coraz bardziej popularną w największych teatrach w Polsce.

W naszym teatrze działania takie zapoczątkował już Teatr Jednego Mostu – teraz mamy podejście numer dwa i to bardzo specjalne. Dramat Konstytucja to krótka historia o… konstytucji… opowiadana z perspektywy różnych osób – różnych pod względem charakterów, zainteresowań, doświadczeń życiowych. Ważne sprawy przedstawiane są tu w przystępny sposób z odrobiną dobrego humoru. Zatem projekt ten to takie uśmiechnięte działanie teatralne posiadające walor edukacyjny. Zapraszamy na facebooka – zachęca Bartek Adamczak.