Piłka nożna. Japończyk nowym zawodnikiem Chrobrego Głogów

2022-01-19 9:03
Naowy zawodnik Chrobrego
Autor: Chrobry Głogów

Nowym zawodnikiem Chrobrego Głogów został Japończyk - Toshiya Inoue. 24-latek będzie walczył o pozycję środkowego pomocnika. Zawodnik trenował z Chrobrym już od października.

24-letni Toshiya Inoue oficjalnie dołączył do Pomarańczowo-Czarnych. Środkowy pomocnik w Głogowie przebywał przez ostatnie ponad pół roku, a teraz związał się z klubem kontraktem.

Toshiya Inoue pochodzi w Japonii, gdzie grał w drużynie z rodzinnego miasta Nara, a zaczynał jeszcze w drużynie szkolnej. W 2020 roku wyprowadził się ze swojego kraju i zamieszkał w Polsce, a jego pierwszym klubem stała się Pogoń Skwierzyna. Tam  występował przez cały sezon 2020/21, był ważną postacią czwarto ligowej drużyny, po czym trafił na testy do Chrobrego. Trenerzy obserwowali go nie tylko podczas treningów, ale też meczów sparingowych i dość szybko pozytywnie zaopiniowali.

Chęć pozostawienia zawodnika w składzie wiązała się jednak z realizacją formalności. W październiku klub zaczął ubiegać się w Urzędzie Wojewódzkim o uzyskanie pozwolenia na pracę. Obecnie jest na etapie uzyskiwania kolejnego pozwolenia, o pobyt stały w Polsce. W grudniu Toshiya otrzymał pierwsze z nich i na podstawie tego mógł podpisać kontrakt. Właśnie ze względów formalnych, do czasu uzyskania kolejnego pozwolenia, podpisany aktualnie kontrakt może obowiązywać na razie do końca sezonu. Toshiya Inoue już w sobotę może zadebiutować w drużynie, bo tego dnia Pomarańczowo-Czarni rozegrają sparing z Miedzią Legnica. Będzie rywalizować o miejsce w środku pomocy.