Pierwszy był poszukiwany, drugi pod wpływem narkotyków

2020-01-17 10:33
Źródło: KPP Głogów
Autor: brak danych

Kolejni kierowcy prowadzący auta pod wpływem alkoholu i narkotyków zostali zatrzymani. 40 – latek pomimo sądowego zakazu prowadził auto i był nietrzeźwy.

Po kolizji z latarnią próbował uciekać. 28 – latek, który uczestniczył w kolizji pojazdów był pod wpływem narkotyków.

Dwa opisane przypadki miały miejsce w Głogowie 15 stycznia br. w godzinach popołudniowych i wieczornych. Około godziny 16.30 doszło do kolizji dwóch pojazdów na Alei Wolności. 28 – letni kierowca forda, nie był sprawcą kolizji ale okazało się, że jest pod wpływem narkotyków. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Głogowianinowi grozi odpowiedzialność karna.

Wieczorem około godziny 21.20, policjanci zatrzymali 40 – letniego mieszkańca Głogowa, który kierując oplem, spowodował kolizję i uszkodził lampę. Mężczyzna usiłował uciec z miejsca zdarzenia ale po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów na pobliskim parkingu, gdzie próbował się ukryć. Miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Okazało się również, że kierował samochodem pomimo orzeczonego sądowego zakazu i był poszukiwany przez policjantów. Za kierowanie pojazdem pod narkotyków i alkoholu, grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz utrata prawa jazdy. Jeśli kierowca pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami, nie zastosuje się do niego, grozi mu kolejny wyrok. Osoba taka stanie ponownie przed sądem. Za złamanie zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

info:KPP Głogów