Pracownicy ZUS pomogą

2021-08-17 11:22
Lubelskie - nowa usługa dla klientów ZUS
Autor: zdj. ilustracyjne

Pracownik ZUS pomoże mieszkańcom w sprawie świadczenia 300+

Przypominamy, że od 1 lipca beneficjenci programu Dobry Start (300+) mogą składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wyłącznie w formie elektronicznej: na platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, przez bankowość elektroniczną, na portalu empatia.mpips.gov.pl

Aby ułatwić mieszkańcom regionu sprawną obsługę wniosków dotyczących tego świadczenia drogą elektroniczną, pracownicy ZUS będą pełnić dyżur w Urzędzie Miejskim w Głogowie. Pierwsze spotkanie z pracownikiem ZUS odbyło się w lipcu. Dziś, 17 sierpnia kolejna okazja aby skorzystać z porady.

W czasie tego spotkania eksperci ZUS będą mobilnym punktem wsparcia dla mieszkańców oraz pomogą założyć osobom zainteresowanym konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, co ułatwi obsługę wniosku o świadczenie i przekażą instruktarz na temat warunków ubiegania się o świadczenie 300+.

Pierwszy dyżur odbędzie się dzisiaj godzinach od 11:00 do 13:00. Spotkania z pracownikiem ZUS odbywać się będą w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Głogowie.