Promują rodzicielstwo zastępcze

2021-12-22 11:09
Rusza kampania promująca rodzicielstwo zastępcze
Autor: Radio Plus Głogów

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie organizuje kampanie promocyjną, a jej celem jest zachęcenie mieszkańców powiatu głogowskiego do rodzicielstwa zastępczego.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie rozpoczęło dziś Kampanie promującą rodzicielstwo zastępcze pod hasłem:

„MY JUŻ JESTEŚMY RODZINĄ ZASTĘPCZĄ. DOŁĄCZ DO NAS!”. Celem Kampanii jest podniesienie świadomości społeczności lokalnej na temat celów i założeń rodzinnej pieczy zastępczej, promowanie idei rodzicielstwa zastępczego, kreowanie pozytywnego wizerunku rodzinnej pieczy zastępczej, a przede wszystkim zachęcenie społeczności Powiatu Głogowskiego do podejmowania się funkcji rodziny zastępczej.

Główną przesłanką akcji jest dochodzenie do jak największej liczby rodzin zastępczych co jest  najlepszym rozwiązaniem dla dzieci, które są pozbawione opieki rodzicielskiej i warunków do prawidłowego rozwoju.

Twarzami kampanii będą zawodowe rodziny zastępcze, a na antenie Radia Plus Głogów usłyszymy rozmowy z kobietami zajmującymi się tym od wielu lat.

PCPR w Głogowie posiada duże doświadczenie związane z piecza zastępczą. Kandydaci na rodziny mogą liczyć na profesjonalne przygotowanie do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. A po spełnieniu wszelkich wymogów i objęciu funkcji rodziny zastępczej, PCPR oferuje wsparcie specjalistów, różnego rodzaju świadczenia i pomoc finansową, wynagrodzenie dla zawodowej rodziny zastępczej, grupy wsparcia, warsztaty podnoszące kompetencje rodzicielskie, szkolenia tematyczne, spotkania okolicznościowe i imprezy integracyjne.

Osoby chętne, które uważają, że posiadają odpowiednie predyspozycje do pełnienia funkcji rodziny zastępczej mogą kontaktować się z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Szczegółowe informacje można uzyskać w Zespole ds. rodzinnej pieczy zastępczej pod nr tel. 76 833 21 46, 785 102 202. Przypomnijmy, że PCPR mieści się w Głogowie przy ul. Słowiańskiej 13.