Rajd rowerowy szlakami Doliny Baryczy

2021-10-08 14:15
Rajd Rowerowy
Autor: Adrianna Grochala

Klub sportowy ZG Run zaprasza 17 października na rajd rowerowy szlakami Doliny Baryczy. Trasa liczyć będzie symboliczne 60km i wpisuje się w obchody jubileuszu KGHM.

Dolina Baryczy to malowniczy park krajobrazowy położony wzdłuż rzeki Barycz oddalony zaledwie godzinę drogi od Lubina. Na terenie Parku znajduje się jeden z największych w Europie kompleksów stawów rybnych, w których od ośmiu stuleci hoduje się włączonego do Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego karpia milickiego.To również miejsce pochodzenia Ryszarda Szurkowskiego, kolarza szosowego, dwukrotnego wicemistrza olimpijskiego, czterokrotnego medalisty mistrzostw świata.

Szlaki rowerowe prowadzą zarówno po nasypie dawnej kolejki wąskotorowej, groblach, lasach i mało uczęszczanych drogach.

Na mecie rajdu zaplanowany jest ciepły posiłek. Dojazd odbywa się we własnym zakresie. Na miejscu możliwość wypożyczenia rowerów miejskich po wcześniejszym ściągnięciu aplikacji. Każdy zobowiązany jest posiadać kask. Wspólny start jest zaplanowany na godzinę 10:00 z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żmigrodzie . Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.zgrun.pl lub uzyskać telefonicznie: 723 704 516.