Rondo Hutników jest już przejezdne!

2021-10-25 8:36
Rondo Hutników już przejezdne
Autor: Radio Plus Głogów

Rondem u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wojska Polskiego już można przejechać. Inwestycja była długo wyczekiwana, a przez towarzyszące budowie problemy, mieszkańcy czekali dłużej niż zakładano.

O budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Piłsudskiego mówiono od kilka lat. Pod koniec roku 2020 ogłoszono przetarg, a budowa ruszyła w lipcu tego roku. Teraz można już przejechać przez nowe rondo, ale inwestycja nie odbyła się bez problemów. Przypomnijmy, że w trakcie budowy przejazd w tamtym miejscu nie był możliwy, droga była całkowicie zamknięta, a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyznaczyła objazdy. Zamknięcie DK 12 spowodowało wiele problemów z dojazdem do okolicznych miejscowości. Na kłopoty napotkał też lokalny przewoźnik oraz Komunikacja Miejska. Niestety, budowa się przeciągała, a objazdy powodowały w wielu miejscach korki. Pod koniec sierpnia okazało się, że wykonawca nie otrzymał na czas niektórych potrzebnych elementów. Wtedy ratusz mówił o 2-3 tygodniach opóźnienia. Nie pomylono się dużo, bo właśnie 3 tygodni potrzebował wykonawca na dokończenie inwestycji.

Rondo kosztowało ponad 6 mln 873 tys. zł. Inwestycja realizowana była w ramach porozumienia pomiędzy Gminą Miejską Głogów, Skarbem Państwa – Generalnym Dyrektorem Dróg Krajowych i Autostrad i Województwem Dolnośląskim.

Przypomnijmy, że rondo ma już nazwę- to Rondo Hutników, nazwa uchwalona została przez Radę Miasta. Na rondzie stoi hutnicza kadź, która ma nawiązywać do tradycji hutniczych miasta Głogowa.