Spotkanie z tematem kresowej kuchni

2021-12-09 7:35
Grafika z plakatu spotkania
Autor: Stowarzyszenie Głogowska Edukacja Kresowa

Głogowska Edukacja Kresowa zaprasza na kolejne spotkanie. Tym razem będzie można posłuchać o bożonarodzeniowej kuchni kresowej.

Stowarzyszenie „Głogowska Edukacja Kresowa” wspólnie z  Miejską Biblioteką Publicznąw Głogowie, Miejską Biblioteką Publiczną – Centrum Wiedzy Bolesławiec oraz Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Polkowicach zapraszają na spotkanie autorskie. Tym razem gościem zaproszonym przez wymienione wcześniej instytucje będzie Andrzej Fiedoruk. Opowie on o bożonarodzeniowej kuchni kresowej.

Andrzej Fiedoruk jest współautorem książki „Święta Bożego Narodzenia. Praktyczny przewodnik”, gdzie opisywane są polskie obyczaje , kolędy i wigilijne wspomnienia. Książka w przystępny sposób wprowadza w świat Wigilii i świąt Bożego Narodzenia. Przypomnijmy, że autor w 2020 roku gościł w Głogowie na spotkaniu autorskim  w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz spotkał się z uczniami  warsztatów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II gdzie opowiedział o swojej twórczości autorskiej w temacie kulinarnym.

Spotkanie „Bożonarodzeniowa Kuchnia Kresowa” odbędzie się już dziś, jednak przez obecne warunki epidemiologiczne, tylko w formule on-line, na Facebooku Stowarzyszenia GEK. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20 a poprowadzi je prezes GEK- Jan Walczak.