Sprawa ucznia umorzona

2021-12-03 12:40
Szkoła
Autor: zdj. ilustracyjne

Wracamy do bulwersującej sprawy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie. Na początku września uczeń tej placówki uderzył w twarz nauczycielkę. Wiadomo już, że sąd umorzył sprawę.

Przypomnijmy, że do tego skandalicznego zdarzenia doszło 3 września tego roku. W trakcie jednej z lekcji uczeń miał najpierw kopnąć nauczycielkę w nogę a następnie uderzył ją w twarz. - Sprawa wkrótce zostanie przekazana do Sądu Rejonowego w Głogowie, Wydziału Rodzinnego i Spraw Nieletnich Sądu Rejonowego w Głogowie - informowała wówczas Emilia Reguła, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

I rzeczywiście sytuacją zajął się sąd, ale ostatecznie postanowił sprawę umorzyć. Jak podaje Tygodnik Głogowski, nastolatek ma zdiagnozowaną "jednostkę chorobową" i wyznaczono mu indywidualny tryb nauczania. Chłopiec jest pod opieką specjalistów. Na ten moment trudno powiedzieć, czy chłopiec wróci jeszcze do tej szkoły.  - Być może trzeba, jeśli będzie potrzebna, zaproponować też jakąś pomoc temu uczniowi - mówił już we wrześniu Roman Kowalczyk, dolnośląski kurator oświaty.