Szkolenia dla nauczyciela

2021-11-15 13:12
MCWR Głogów
Autor: Adrianna Grochala

Szkolenie skierowane jest do pedagogów, nauczycieli i wychowawców szkół

Miejskie Centrum Wspierania Rodziny zaprasza pedagogów, nauczycieli i wychowawców szkół do udziału w szkoleniu „Substancje psychoaktywne, alkohol i dopalacze. Jak chronić dzieci przed uzależnieniem.”

Celem ogólnym programu jest zwiększenie wiedzy na temat substancji psychoaktywnych oraz profilaktyki. Ponadto, poprzez warsztaty praktyczne uczestnicy zwiększą umiejętności rozpoznawania i szybkiego reagowania w sytuacjach kryzysowych. Elementem szkolenia jest otwarcie panelu dyskusyjnego, w którym uczestnicy będą mogli zadawać pytania.

Szkolenie obejmuje 8 godzin zegarowych, uczestnicy otrzymają certyfikat uczestnictwa. Szkolenie poprowadzi psycholog, psychoterapeuta uzależnień Łukasz Bogucki (pracownik z wieloletnim stażem w placówkach takich jak: Miejskie Centrum Wspierania Rodziny, MOPS, GOPS, Zakład Poprawczy, Zakład Karny, Oddział Leczenia Uzależnień).

Szkolenie odbędzie się w Miejskim Centrum Wspierania Rodziny przy ul. Folwarcznej 7, 17 listopada w godzinach 12:00 – 16:00 oraz 18 listopada w godzinach od 9:00 – 13:00.

Szkolenie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Osoby nie zaszczepione na COVID 19 proszone są o przybycie i uczestniczenie w zajęciach w maseczkach. Zgłoszenia prosimy kierować na adres email m.towpik@mcwr.glogow.pl lub pod numerem telefonu 76 8533832. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.