UJW podpisała współpracę z samorządem województwa dolnośląskiego

2021-10-14 10:46
UJW podpisała współpracę z samorządem województwa dolnośląskiego
Autor: Uczelnia Jana Wyżykowskiego UJW podpisała współpracę z samorządem województwa dolnośląskiego

Uczelnia Jana Wyżykowskiego zacieśnia współpracę z samorządem województwa dolnośląskiego. Porozumienie o współpracy w ramach udoskonalania procesu kształcenia studentów, władze uczelni podpisały z zarządem województwa.

Dla Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach współpraca z województwem oznacza wspólną realizację projektów naukowo-badawczych, włączenie pracowników samorządu województwa w określanie potrzeb zawodowych, możliwość odbywania praktyk studenckich w urzędzie marszałkowskim, czy też organizację tematycznych seminariów, konferencji i szkoleń. Porozumienie o współpracy jest kluczowe, ponieważ teraz zostanie wspólnie dopasowany cykl kształcenia do oczekiwań rynkowych. Absolwent polkowickiej uczelni, na kierunku Administracja, będzie rozumiał samorząd i wiedział, w jaki sposób on funkcjonuje, dodatkowo będzie posiadał niezbędną wiedzę administracyjną. Patronat nad kształceniem na kierunku Administracja objął Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Przypomnijmy, że UJW podobne porozumienia o współpracy podpisała ze wszystkimi spółkami miedziowego giganta – KGHM. Uczelnia oferuje kształcenie dualne na kierunku górnictwo i geologia właśnie w partnerstwie z KGHM Polska Miedź S.A.