Ważny komunikat - będą zamknięte szkoły!

2020-03-11 12:44
Konferencja w Głogowie- Prezydent Miasta Głogowa Rafael Rokaszeicz
Autor: brak danych

Dosłownie minuty przed konferencją w Głogowie, Rząd podjął decyzję o zawieszeniu na dwa tygodnie zajęć we wszystkich placówkach oświatowych i uczelniach w Polsce. W związku z koronawirusem zawieszono również działalność placówek kulturalnych: teatrów, oper, filharmonii oraz kin.

Dziś (11.03.) rano odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego. A po godzinie 11 zakończyła się konferencja prasowa w miejskim ratuszu. Prezydent Rafael Rokaszewicz poinformował, co postanowiono.

Rozmawialiśmy o bieżącej sytuacji w Głogowie. Ale sytuacja jest na tyle dynamiczna, że to o czym rozmawialiśmy rano, teraz to zmienia kształt. Otóż właśnie zostało ogłoszone, że na dwa tygodnie zostaną zamknięte placówki oświatowe, instytucje kultury. Powiem szczerze, że właśnie na taką decyzję czekaliśmy. Aby były to środki kompleksowe. Uważam, to za bardzo dobrą decyzję. Apeluję do rodziców, aby dzieci faktycznie zostawały w domach, żeby nie wychodziły spotykać się na mieście, unikajmy sytuacji, które mogą powodować rozprzestrzenianie się wirusa – mówił Rafael Rokaszewicz.

Do piątku (13.03.) mogą odbywać się w szkołach zajęcia opiekuńcze, a od poniedziałku szkoły zostaną zamknięte całkowicie.

Chodzi o to, aby rodzice mogli załatwić sobie opiekę nad dziećmi. Oczywiście po tym okresie, dwóch tygodni, może zapaść decyzja, że placówki oświatowe nie będą czynne dłużej- dodaje prezydent.

Odwołano wiele imprez kulturalnych w mieście. A inscenizacja Bitwy o Głogów zostanie przełożona na inny termin. Zamknięta będzie też pływalnia Chrobrego Głogów. Na razie również nie ruszy sprzedaż biletów do Teatru.

Także Urząd Miasta w Głogowie będzie funkcjonował inaczej niż zwykle. Prezydent zaleca jak najwięcej spraw załatwiać telefonicznie lub przez Internet. Przypominał także o zachowaniu zdrowego rozsądku i zaleceń sanepidu, które można znaleźć na stronie Internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego. https://gis.gov.pl/aktualnosci/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-potwierdzonego-przypadku-koronawirusa/