Żona Biskupa odwiedziła Głogów

2020-01-21 10:43
zdjęcia: Anna Dynak
Autor: brak danych

Ponad 120 kobiet z miasta uczestniczyło w spotkaniu.

W Labiryncie Przekonań – pod takim hasłem w piątek 17 stycznia odbyło się trzecie spotkanie z cyklu Boskie Kobiety. Organizatorkami tych cyklicznych wydarzeń są kobiety z głogowskich Kościołów Zielonoświątkowych. Jednak ich adresatkami są głogowianki bez względu na przynależność denominacyjną.

Jest dla nas ważnym, by stworzyć platformę gdzie mieszkanki naszego miasta mogą budować relacje, inwestować w siebie, wyjść czasem z domu, posłuchać innych mądrych kobiet i czerpać inspirację do pracy nad samą sobą – mówi Marta Duda, jedna z organizatorek.

Gościem specjalnym spotkania była Ewa Wasilewska-Kamińska – doktor nauk społecznych i wykładowczyni na Uniwersytecie Warszawskim, specjalistka w obszarze myślenia krytycznego i autorka książki naukowej jemu poświęconej.

Nasz gość jest znany w mediach społecznościowych jako Żona Biskupa, gdyż jest żoną protestanckiego duchownego, biskupa Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce. Jej inspirujące wpisy rzucające wyzwania w różnych sferach naszego życia podsunęły nam myśl, by zaprosić ją do Głogowa. Cieszymy się, że z tego zaproszenia skorzystała – mówi Ewa Szatkowska, żona pastora kościoła Centrum Ewangelii.

Ponad 120 kobiet z miasta uczestniczyło w spotkaniu, podczas którego, poza kolacją, wysłuchano prelekcji o przekonaniach i ich wpływie na nasze życie. Z programem muzycznym wystąpili też młodzi lokalni artyści – Kasia Bartczak z Przyjaciółmi.

tekst: Marta Duda