Areszt dla mieszkańca gminy Trzemeszno

2023-11-26 14:24
Pies odnaleziony na posesji
Autor: KPP Gniezno

Mężczyzna usłyszał zarzuty uporczywego nękania byłej żony, a także znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad psem doprowadzając do jego śmierci oraz znieważenia policjantów podczas zatrzymania.

Kilka dni temu policjanci z Trzemeszna przyjęli zawiadomienie od mieszkanki gminy dotyczące gróźb pozbawienia życia, które do kobiety kierował były mąż, mieszkaniec gminy Trzemeszno. Prokurator zdecydował o zatrzymaniu 60-latka, wobec którego prowadzone jest już postępowanie o uporczywe nękanie pracownika Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. W jednym z budynków na terenie miejsca przebywania zatrzymanego mężczyzny ujawniono truchło psa. Czworonóg nie miał dostępu do wody i karmy. W pobliżu nie było też żadnego pojemnika na pożywienie. Według wstępnej opinii przybyłego na miejsce weterynarza pies został zagłodzony.

Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzuty uporczywego nękania byłej żony, a także znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad psem doprowadzając do jego śmierci oraz znieważenia funkcjonariuszy Policji podczas czynności zatrzymania. Sąd Rejonowy w Gnieźnie zdecydował o tymczasowym trzymiesięcznym aresztowaniu 60-latka. Sprawa jest w toku.