Areszt tymczasowy dla sześciu mężczyzn

2021-11-29 12:07
Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty
Autor: KPP Gniezno

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali sześć osób w wieku od 24 do 38 lat. Są podejrzani o pobicie ze skutkiem śmiertelnym, wymuszenie rozbójnicze, rozbój i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

W środę wieczorem do gnieźnieńskiego szpitala trafił 43-letni mężczyzna z ranami ciętymi i kłutymi. Tego samego dnia w jednej z kamienic przy ulicy Wawrzyńca odkryto plamy, najprawdopodobniej krwi, na klatce schodowej doszło też do rozpylenia gazu. Interweniowały służby – pogotowie, strażacy i policjanci, które jednak na miejscu nikogo nie zastały. Mundurowi szybko powiązali oba wydarzenia i zaczęli zatrzymywać sprawców. Ranny mężczyzna, który trafił do szpitala zmarł.

W ręce policjantów wpadło sześć osób. Prokurator przedstawił im zarzuty dotyczące udziału w bójce ze skutkiem śmiertelnym, wymuszenia rozbójniczego, rozboju i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Dodatkowo w mieszkaniu jednej z nich znaleziono narkotyki. Zatrzymani najbliższe 3 miesiące spędzą oni w areszcie. Grozi im do 12 lat więzienia.