Dzień Modlitwy i Pokuty

2022-03-04 9:49
Dzień Modlitwy i Pokuty
Autor: www.archidiecezja.pl

4 marca Kościół w Polsce już po raz szósty obchodzi Dzień Modlitwy i Pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. To inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski. Do włączenia się w nią i modlitwy zachęca prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak.

Ta duszpasterska inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski, ustanowiona w odpowiedzi na apel papieża Franciszka, służy kształtowaniu sumień i wrażliwości oraz stanowi pomoc do duchowego towarzyszenia osobom, które zostały zranione i zmagają się z bolesnymi konsekwencjami wyrządzonej krzywdy. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, by zranieni mogli odczuć wsparcie całej wspólnoty Kościoła. Skrzywdzeni, niezależnie od tego kto był sprawcą ich krzywdy, mają prawo liczyć, że nie zabraknie im naszego duchowego towarzyszenia – pisze w specjalnym komunikacie prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak.

Metropolita gnieźnieński będzie przewodniczyć w piątek Drodze Krzyżowej i Mszy świętej w gnieźnieńskiej katedrze. Początek o godz. 17:30.

Z prymasem Polski, arcybiskupem Wojciechem Polakiem - delegatem KEP do sprawy Ochrony Dzieci i Młodzieży rozmawiała Justyna Malińska.

Listen to "Dzień Modlitwy i Pokuty" on Spreaker.