Gmina Niechanowo: oszustwo metodą „na pracownika banku”

2022-02-18 13:49
Oszustwo metodą na pracownika banku
Autor: KPP Gniezno

Pokrzywdzona to 30-letnia mieszkanka gminy. Przez swoją ufność straciła prawie 40 tysięcy złotych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

Z zeznań 30-latki wynika, że na jej telefon zadzwoniła kobieta, która podała się za pracownika banku, w którym ma konto. Oszustka poinformowała kobietę, że ktoś włamał się na jej rachunek i próbuje obciążyć go kredytem. Aby uniknąć utraty pieniędzy poleciła pokrzywdzonej pobrać oszczędności i przekazać za pomocą wpłatomatu na tymczasowe konto banku. 30-latka działała pod presją czasu, nie zastanawiała się nad sensem poleceń i przekazała w ten sposób oszustom kwotę w wysokości 39 900 złotych.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność, gdy zadzwoni do nas osoba przekonując do ryzykownych zachowań. Oszuści cały czas udoskonalają metody swojej działalności i wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić oszczędności. Ostatnio coraz częściej obserwujemy próby wyłudzenia pieniędzy poprzez podszywanie się za pracownika banku. Policja poszukuje sprawców odpowiedzialnych za oszustwo 30-letniej mieszkanki gminy Niechanowo.