Gniezno: kolejne oszustwo seniorki

2022-04-13 14:02
Kolejna seniorka ofiarą oszustów
Autor: KPP Gniezno

Gnieźnianka straciła kilkanaście tysięcy złotych. Policjanci po raz kolejny przestrzegają mieszkańców przed przekazywaniem oszczędności obcym osobom. Niestety to kolejny taki przypadek w ostatnim czasie.

Do kobiety zadzwonili przestępcy i poinformowali ją, że jej córka spowodowała śmiertelny wypadek i została zatrzymana w komisariacie. Seniorka otrzymała jednak możliwość „wykupienia” jej. Bez zastanowienia przekazała pieniądze obcemu mężczyźnie, który się po nie zjawił.

Tydzień temu dwie seniorki z Gniezna straciły w sumie 100 tysięcy złotych. Do jednej z nich również zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Oświadczył, że syn spowodował wypadek śmiertelny i trzeba wpłacić za niego kaucję. Kobieta poinformowała go, że ma w domu 70 tysięcy złotych. Rozmówca zaaranżował przekazanie pieniędzy. Przyszło po nie dwóch mężczyzn w wieku około 40 lat. Pieniądze straciła też 72-latka. Na jej numer stacjonarny zadzwonił mężczyzna podszywający się pod policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Powiedział jej, że prowadzi ,,akcję” przeciwko oszustom. Po zapytaniu kobiety w jakim banku posiada konto ,,rozmówca” poinformował ją, że jej pieniądze są zagrożone i jeśli nie chce ich stracić powinna wypłacić wszystkie oszczędności. Niestety kobieta uległa namowom fałszywego funkcjonariusza i straciła 30 tysięcy złotych.